A stratégia nélküli cégek újra és újra válságokban találják magukat, amelyeket a dinamikusan változó piaci igények, makrogazdasági realitások és a technológia rohamos fejlődése okoz.
Tapasztalatunk szerint csak azok a cégek tudnak fenntarthatóan sikeresek lenni, amelyek kidolgozott stratégia mentén tudatos üzleti döntésekkel építik jövőjüket: ez teszi őket valójában válságállóvá.
Sok cég kerül szembe azzal a ténnyel, hogy a jelenlegi piaci helyzetben a korábbi működésük, elképzelésük vagy jövőképük drasztikusan változik. A változás elkerülhetetlen, de passzív és reaktív döntések helyett fontos, hogy minden esetben minél nagyobb versenyelőnyt kell kovácsolni a felmerülő helyzetből.
Ennek kulcsa proaktív és erősségekre építő rövid- és középtávú üzleti tervezés.
Legyenek mind a bevételek, mind a költségek tervezhetőek mivel így lehet egyedül előnyt kovácsolni abból, ami a versenytársakat megtorpantja.
Számos hazai cég több évtizedre visszanyúló üzleti modellek szerint működik, ám ezek több okból sem fenntarthatóak a jelen gazdasági helyzetben.
Változó technológia, munkaerőpiaci trendek, beszállítói és vevői kör átalakulása, digitalizáció – ez és számos egyéb tényező nehezíti a már stabil működési háttérrel bíró cégek eredményességét.
Tudatos felkészüléssel és kristálytiszta jövőképpel a cégvezetők időben megtudják tenni a szükséges átalakuláshoz vezető első lépéseket, amelyekkel a cégeik a következő évtizedekben is a piac meghatározó elemei maradhatnak.
Minden cég motorja az a csapat, amely a céget alkotja – és ahogyan minden motor, néha felülvizsgálatra és időnként módosításokra van szükség a leghatékonyabb működés elérése érdekében. A változó munkaerőpiac, új és innovatív készségek, munkavállalói elvárások és költségnyomások mind egyre fontosabbá teszik, hogy a cégeken belül dolgozó csapatok hatékonyak, termelékenyek és felkészültek legyenek.
+36 20 245 0503